Turistické cíle

V regionu je poměrně rozvětvená síť cyklostezek, na které se lze v okolí ubytovny napojit. Při vašem putování na kole můžete navštívit např. tyto cíle:

Lázně Skalka (2 Km): Obec Skalka je známá svými lázněmi, které využívají místní minerální vody. Chemické složení alkalicko-sirnatých vod je unikátní, obsažený sylvin nemohou nabídnout žádné české lázně (nachází se pouze v Itálii a Rakousku).

Aquapark (6 Km): Letní aquapark s vyhřívanou vodou, tobogány, skluzavkami a se zázemím pro venkovní rekreační sportovní aktivity. Provozovatelem Aquaparku Koupelky je Domovní správa Prostějov.

Muzeum Prostějovska (6 Km): Počátky prostějovského muzejnictví jsou spojeny s činností místního spolku Průmyslové jednoty, založené v roce 1883. Od 1. 1. 2003 je Muzeum Prostějovska v Prostějově příspěvkovou organizací Olomouckého kraje.

Plumlovská přehrada + zámek (10 Km): Areál plumlovské přehrady je hlavním turistickým bodem prostějovského okresu. Nachází se zde dvě pláže, a to na každé straně přehrady. Pláže jsou písčité i travnaté, na plážích najdeme občerstvení. V rozlehlém areálu přehrady jsou dva kempy, na západní straně se tyčí dominanta zámku Plumlov, kde je možné zajít na prohlídku.

Muzeum historických kočárů Čechy pod Kosířem (15 Km): Muzeum nabízí ojedinělou sbírku historických kočárů a luceren ve střední Evropě.

Zámek Čechy pod Kosířem (15 Km): Tonto klasicistní zámek obklopený přírodně krajinářským parkem patří k nejcennějším objektům historické zeleně na Moravě. Je spjat se šlechtickým rodem Silva-Tarouca, rodiným přítelem místních pánů byl slavný český malíř Josef Mánes, který Čechy pod Kosířem pravidelně navštěvoval.

Zámek Námněšť na Hané (20 Km): Zámek si nechal na „zelené louce“ postavit Ferdinand Bonaventura hrabě z Harrachu. Téměř čtvercový půdorys zámku obepíná kruhový park a z něj do všech světových stran vystupují lipové aleje. Toto uspořádání je ve střední Evropě unikátní.

Lázně Slatinice (20 Km): Lázně Slatinice jsou léčebné lázně s přírodním pramenem středně mineralizované vody s obsahem sirovodíku. Zaměřují se na léčbu pohybového aparátu, nemoci onkologické, nervové a kožní.

Muzeum veteránů Slatinice (20 Km): V renovovaném statku z roku 1850 v lázeňské obci Slatinice v Olomouckém kraji najdete historii, relaxaci, sport, zábavu i poznání. Na ploše 400 m2 najdete sbírku starých automobilů a motocyklů (Mercedes Benz, BMW, KdF), převážně z 30 let minulého století a množství dobových artefaktů.

Hrad Bouzov (35 Km): Romantický hrad založený na přelomu 13. a 14. století nacházející se v malebné krajině Litovelska a Mohelnicka. Do roku 1696 jej střídavě vlastnili příslušníci různých českých a moravských rodů, pak panství s hradem koupil Řád německých rytířů.

Obrazárna zámku Kroměříž (30 Km): Obrazárna Kroměříž je po Národní galerii druhou nejvýznamnější sbírkou obrazů v České republice. Je vystavena v Arcibiskupském zámku, který je od roku 1998 součástí světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO.

Aquapark Vyškov (15 Km): Vodní park s vnitřním (100 m) a venkovním bazénem. V areálu je k dispozici tobogan, vířivky, parní sauna a atrakce pro děti.